Moudrost je živá a plyne v souladu s přirozeností

Když se procházím lesem, občas mě napadne vzpomínka na příběhy o Artuši a Merlinovi. Tentokrát to byl příběh o tom, jak Merlinovi v přírodě často neunikla žádná maličkost, ve které by pro Artuše neviděl příležitost k ponaučení. Vypráví se v ní, že jednou, když se ..

Mezi minulostí a budoucností můžeme najít lásku i sebe

Doba nám umožňuje navštěvovat přednášky a semináře, kde se dozvídáme, jak být spokojený a svobodný v práci, jak úspěšně podnikat a být efektivní. Myšlenka na cíle s nabídkou návodu, mě zcela nadchla, když jsem si představil, že bych mohl dělat to, co bych chtěl a byl ..

Jednoduchost: Jak najít své povolání

Doba nám umožňuje navštěvovat přednášky a semináře, kde se dozvídáme, jak být spokojený a svobodný v práci, jak úspěšně podnikat a být efektivní. Myšlenka na cíle s nabídkou návodu, mě zcela nadchla, když jsem si představil, že bych mohl dělat to, co bych chtěl a byl ..

Manipulace je součástí myšlení a chování každého člověka

Manipulace je fenomén, jehož dalekosáhlé následky si pravděpodobně nelze objektivně představit. Existuje v negativním i pozitivním smyslu a působí na druhé jak vědomě, tak nevědomě. Nejčastěji se setkáváme se situací, ve které aktér využívá manipulaci pro svůj vlastní ..

24 silných stránek a ctností lidského charakteru

Říká se, že chcete-li poznat svět, měli byste se vydat do všech jeho čtyř světových stran. Čtverec tvoří čtyři pevné, spolehlivé a trvalé uspořádání. Ze čtyř ročních období se skládá rok. Analytická psychologie, hovoří o čtyřech typologiích charakterů člověka ..

Proč není vzdělávací systém schopen rozvíjet náš potenciál ?

Kdybych nebyl fyzikem, pravděpodobně bych se stal hudebníkem. Často myslím na hudbu. Hudba je mým snem. Chápu svůj život v hudebních termínech. Největší radost v životě mi poskytuje hudba. (Albert Einstein) Ve sci-fi filmu Divergence by vyvinut systém testování lidí, jehož ..

Je život v nevědomosti pro člověka výhrou ?

Problematiku člověka a života kolem nás řeší mnoho filozofů a vědců, ale nejdůležitější pohled je vždy ten náš. Od něj se odvíjí vše, co je pro nás důležité. Existuje celá řada vlastností, které jsou běžně využívány k definici člověka a života. Popisují ..

Tvořit znamená objevovat a dávat radost

Pro většinu lidí je těžké najít si takovou práci, která by je naplňovala a zároveň se stala něčím užitečná pro okolí. Inženýři, designéři nebo vědci si přejí vytvářet nástroje, které budou druzí používat. Přáním fotografa je zachytit jedinečný okamžik, touhou ..

Jak viděl svět Albert Einstein

Škola mě zklamala, a já jsem zklamal školu. Chtěl jsem se naučit, co chci a toužím vědět, a škola chtěla, abych se učil na zkoušku. Co jsem nesnášel nejvíc, byl soutěžní systém. Nejvíc se to projevovalo ve sportu. Z tohoto hlediska jsem zdánlivě nestál za nic a několikrát ..

Všichni jsme umělci s velkým potenciálem

Všechny lidské bytosti jsou kreativní povahy. Malé děti to vědí ve svých srdcích, ale jak stárneme, většina z nás začne mít pochybnosti. Žijeme totiž v kultuře, která odrazuje od kreativního myšlení, a my posléze začneme věřit, že umělecké schopnosti jsou vzácné. ..