Prečo dať horám zelenú?

Lákajú vás hory? Zbožňujete prírodu? Rozhodnete sa, že to skúsite. Na začiatku je to len pár výletov s kamarátmi po okolí. Dohodnete si termín a vyrazíte naprieč dobrodružstvu pri zdolávaní väčších či menších vrchov. Začiatky sú najťažšie a keď zaostávate, neraz to ..

Život bez pohybu?

Je to má nejčastější fráze v životě, ptáte se proč? Tato fráze nese příběh mého života. Začalo to všechno v den kdy jsem měla zůstat ochrnutá na obě nohy. Byl mi sotva rok a spadl na mne 50 kilový vozík. Zlomil mi obě nohy, ze strachu jsem se postavila a udělala s pláčem ..

Kilian Jonet – Summit of my life: A fine line

Kilian Jornet Burgada je běžec, závodník, mnohonásobný držitel světových rekordů ve skialpinismu a horském maratonu. Je sportovcem, kterému se propojením ultra runningu a skialpinismu podařilo vytvořit zcela nový sport. Narodil se 27.10.1987 v Sabadellu a vyrůstal se svou rodinou v ..

6 věcí, které mi pomáhají na cestě k digitálnímu nomádství

Digitální nomádství umožňuje nezávisle cestovat a vydělávat si přitom na cestách. Jedná se o životní styl, který řadu lidí inspiruje, na druhou stranu v některých vyvolává obavy, strach, či nepochopení až hazard. Nemít kancelářskou práci, neustále cestovat a přesto mít ..

Bob Marley: Odkaz Jamajského proroka a Krále reggae

Robert Nesta Marley se narodil Ciddy a Norval Marleymu 6. února 1945 v Rhoden Hall na Jamajce. Pěstovali se svou rodinou brambory, kakao a banány. Už jako dítě musel být velmi aktivní. Každý den vstávali spolu s bratrancem v pět, aby podojili krávu, nakrmili prasata a podobně. Musel si ..

Jednoduchost: Za neřešitelnou rovnicí hledejte systém

Při prohlížení videí jsem narazil na přednášku matematického génia, který dokáže bez pomocí kalkulačky vypočítat jakoukoliv rovnici, co mu zadáte. Bez jakýchkoliv pomocných výpočtů na papíře nebo s pomocí čehokoliv jiného vypočte úlohu jako kalkulačka. Matematik se ..

Co mají Walt Disney a Einstein společného ?

Thomas Edison, Michael Jordan, Walt Disney, Albert Einstein, The Beatles a další nejdříve neuspěli, než se stali světově proslulými. S neúspěchem se setkáváme všichni. Bývá to nepříjemné a ubíjející setkání, které hodně lidí zcela odradí od dalších pokusů svůj život ..