Nenechte si život utéct

Nápad na tento článek mě napadl po přečtení tohoto citátu: "Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká." – Lucius Annaeus Seneca. A já jsem si uvědomila, že to je dobré téma na článek, konkrétně na článek, který by mohl některé z vás motivovat. ..

Můžeš prožít až tisíce životů – s knihou v ruce!

Některým z vás možná říká něco jméno G.R.R. Martin, ten pronesl: „Čtenář prožije tisíc životů, než zemře. Člověk, jenž nikdy nečte, prožije jen jeden.“ A tento citát mě přinutil napsat článek. Já, jakožto vášnivá čtenářka, můžu potvrdit, že pár životů ..

Radujte se z maličkostí

Máte pocit, že životem jenom proplouváte a nic z něho pomalu nemáte? Musíte si začít všímat drobností, které vám udělají radost, drobností, které teď přehlížíte a přitom by vám mohly zlepšit náladu. Z maličkostí se skládá celý náš život, ale abychom si život mohli ..

Jarní únava a jak proti ní bojovat

Nebuďte pořád doma, vyražte ven. Venku už je hezky, svítí sluníčko, takže by byla škoda těchto slunečných dnů nevyužít, běžte na čerstvý vzduch a nebuďte pořád uvnitř. Domluvte se třeba s partou kamarádů a podnikněte nějaký výlet. I jídlo, které jíte, dělá svoje. ..

Yetti – skutečně existuje?

Yetti je označení pro tvora, který údajně žije v pohoří Himalájí. Samotná existence Yettiho, sněžného muže, je ale obestřena tajemstvím a záhadami. Někteří věří, že Yetti skutečně existuje, někteří jsou zase v tomhle ohledu dost skeptičtí. Slovem Yetti ho pojmenovali ..

Život bez internetu? Nepředstavitelné!

Dnešní děti se narodily už do doby, kdy je počítač ve skoro každé domácnosti. Ale mnozí z vás si pamatují, jaké to bylo, když ještě počítače nebyly zcela všední záležitostí, natožpak internet. Já osobně jsem se narodila do doby, kdy se počítače teprve postupně ..

Trend obézních modelek

Na obálkách časopisů jsme zvyklí vidět pouze hubené modelky, přičemž řada z nich je spojována s poruchami příjmu potravy. Ale ne všichni umělci fotí pouze hubené až skoro vychrtlé modelky. Yossi Loloi je italský fotograf, který ve svém projektu FullBeauty fotí obézní ..

Zapojte se do dalšího ročníku Ukliďme Česko

Miinulý rok probíhal v České republice další ročník dobrovolné úklidové akce Ukliďme Česko, v niž šlo o úklid okolí, likvidaci černých skládek a také o zaangažování různých zájmových skupin jako jsou například školy, sdružení, státní správa a firmy. Součástí ..

Stav společnosti a světa podle J.M. Kašparů a Václava Cílka

Ve světě probíhají změny, které se nenávratně odráží na našich životech i prioritách. Mravní, potravinová, energetická krize a společenské klima se nebezpečně podílí na stavu společnosti a povrchnosti lidí nejen vůči druhým, ale i vůči světu. Dva záznamy, které ..

Nejkrásnější místa Vánoc

To, že se Vánoce kvapem blíží, všichni poznáme. Obchody se plní vánočním zbožím, z maminčiny kuchyně se line vůně vanilkových rohlíčků a z rádia hraje melodie Last Christmas. Jediné, co nám tu chybí, je sníh. Právě díky tomu na řadu z nás ještě nepřišla ta pravá ..